Sinecod
(butamirat)

Krople doustne: 20 g. 1 ml (22 krople) zawiera 5 mg cytrynianu butamiratu.
Dawkowanie: Dzieci w wieku od 2 miesięcy do ukończenia 1. roku życia: 10 kropli 4 razy na dobę.
Dzieci po ukończeniu 1. roku życia do 3 lat: 15 kropli 4 razy na dobę.
Dzieci powyżej 3 lat: 25 kropli 4 razy na dobę.
U dzieci w wieku od 2 miesięcy do 2 lat lek w postaci kropli można stosować tylko na zalecenie lekarza. Kropli nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 2 miesięcy.
Uwagi: Należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn w ruchu.
Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.

Butamirat - substancja czynna preparatu - przeczytaj

Właściwości butamiratu: Butamirat hamuje odruch kaszlowy w ośrodkowym układzie nerwowym. Zmniejsza częstość i natężenie każdego kaszlu, bez względu na przyczynę. Można go stosować wyłącznie w kaszlu suchym, gdy odruch kaszlowy jest bardzo uporczywy i męczący. Jest przeciwwskazany w kaszlu wilgotnym, ponieważ chory traci zdolność wykrztuszania zakażonej wydzieliny. Oprócz działania przeciwkaszlowego butamirat nieznacznie rozkurcza mięśniówkę oskrzeli.
Wskazania: Leczenie ostrego, suchego kaszlu.
Przeciwwskazania: Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (butamirat) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Butamirat nie jest wskazany do stosowania u pacjentów z objawami zahamowania czynności ośrodka oddechowego.
Ostrzeżenia i środki ostrożności: Jeśli kaszel nasili się lub nie ustąpi po 5-7 dniach, należy skontaktować się z lekarzem.
Stosowanie z innymi lekami: Butamiratu nie należy stosować jednocześnie z lekami wykrztuśnymi, ze względu na hamowanie odruchu kaszlowego.
Wpływ na kierowanie pojazdami: Należy zachować ostrożność, gdyż lek powoduje senność i może osłabiać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn w ruchu.
Możliwe działania niepożądane: Niezbyt często występują: wysypka, nudności, biegunka, zawroty głowy. Opisane objawy ustępują zazwyczaj w trakcie leczenia i rzadko wymagają zmniejszenia dawki leku. Jeśli opisane reakcje alergiczne lub zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego nie ustąpią po zmniejszeniu dawki leku, leczenie należy przerwać.
W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Facebook