Maxipulmon
(butamirat)

Syrop: 120 ml. 5 ml syropu zawiera 15 mg cytrynianu butamiratu.
Dawkowanie: Dzieci od 3 do 6 lat: 2,5 ml syropu 3 razy na dobę.
Dzieci od 6 do 12 lat: 5 ml syropu 3 razy na dobę.
Młodzież powyżej 12 lat: 7,5 ml syropu 3 razy na dobę.
Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat.
Dorośli: 7,5 ml syropu 4 razy na dobę.
Uwagi: Należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn w ruchu.
Podmiot odpowiedzialny: Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Butamirat - substancja czynna preparatu - przeczytaj

Właściwości butamiratu: Butamirat hamuje odruch kaszlowy w ośrodkowym układzie nerwowym. Zmniejsza częstość i natężenie każdego kaszlu, bez względu na przyczynę. Można go stosować wyłącznie w kaszlu suchym, gdy odruch kaszlowy jest bardzo uporczywy i męczący. Jest przeciwwskazany w kaszlu wilgotnym, ponieważ chory traci zdolność wykrztuszania zakażonej wydzieliny. Oprócz działania przeciwkaszlowego butamirat nieznacznie rozkurcza mięśniówkę oskrzeli.
Wskazania: Leczenie ostrego, suchego kaszlu.
Przeciwwskazania: Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (butamirat) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Butamirat nie jest wskazany do stosowania u pacjentów z objawami zahamowania czynności ośrodka oddechowego.
Ostrzeżenia i środki ostrożności: Jeśli kaszel nasili się lub nie ustąpi po 5-7 dniach, należy skontaktować się z lekarzem.
Stosowanie z innymi lekami: Butamiratu nie należy stosować jednocześnie z lekami wykrztuśnymi, ze względu na hamowanie odruchu kaszlowego.
Wpływ na kierowanie pojazdami: Należy zachować ostrożność, gdyż lek powoduje senność i może osłabiać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn w ruchu.
Możliwe działania niepożądane: Niezbyt często występują: wysypka, nudności, biegunka, zawroty głowy. Opisane objawy ustępują zazwyczaj w trakcie leczenia i rzadko wymagają zmniejszenia dawki leku. Jeśli opisane reakcje alergiczne lub zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego nie ustąpią po zmniejszeniu dawki leku, leczenie należy przerwać.
W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Facebook